Hakkımızda

Gaziantep’in Montessori eğitimini bir bütün olarak benimseyen ve uygulayan ilk ve tek okul öncesi kurumu olan okulumuzun mimari planı 2017 yılında okul öncesi eğitimine uygun olarak yapılmıştır. Bahçemiz çimle kaplanmış olup 10’dan fazla farklı tür meyve ağacı bulunmaktadır. Ayrıca çocuklarımız bahçe içerisinde toprak alanda kendi bitkilerini yetiştireceklerdir.Sınıflarımız büyük ve aydınlıktır ve her sınıfta mutfak köşemiz vardır. Eğitim materyallerimiz doğal ahşap malzemeden yapılmıştır.

Tüm sınıflarımız Montessori eğitim anlayışına uygun düzenlenmiş olup, öğrenci sayımız kontenjanla sınırlıdır. Okulumuzda 25 ve 66 aylık çocuklara eğitim verilmektedir. Çocukların gelişimleri uzman psikoloğumuz tarafından değerlendirilip, ihtiyaç duydukları alanlarda destek sağlanmaktadır. Ayrıca oyun ve drama etkinlikleri ile çocukların olumlu benlik gelişimlerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. 

Montessori eğitimisözcüklerden ibaret olmayıp, kapsamlı ve dolaysız bir şekilde gerçek nesneler aracılığı ile yürütülmektedir. Geleneksel eğitimden farklı olarak bizim okulumuzda çocuklar, soyut kavramları somutlaştırma ve yaparak yaşayarak, deneyimleyerek öğrenmenin keyfine varmaktadırlar.